1. Melyik olimpiai bajnokunkról szól „Tünődés egy arckép előtt” című könyv?

1: Tersztyánszky Ödön
X: Petschauer Attila
2: Fuchs Jenő

2. Hányas pályán úszott a férfi100 m-es gyorsúszásban Csik Ferenc, a berlini olimpiai döntőben?

2: Négy

4. Hány dobása volt nagyobb Németh Imrének 1948-ban az olimpián a második helyezettétől?

1: Kettő
X: Három
2: Négy

5. Hány győzelmet aratott sorozatban India férfi gyeplabda válogatottja az olimpiai játékokon?

1: 25
X: 28
2: 30

6. Jacques Anquetil és Eddy Merckx közül melyik ért el jobb helyezést az olimpiai egyéni országúti versenyen?

1: Anquetil
X: Merckx
2: Azonos helyezést szereztek

7. Hányszoros olimpiai bajnok a franciák sportminisztere?

1: Egyszeres
X: Kétszeres
2: Háromszoros

8. Melyik településen van a Gerevich Aladár Általános Iskola?

1: Alattyán
X: Jászberény
2: Miskolc

9. Melyik téli olimpiára készült olimpiai falu házait használták később börtönként?

1: 1960
X: 1980
2: 1984

10. Ki az a pekingi olimpiára már kvalifikált sportolónk, aki 2006-ban számszeríjászatban világbajnokságot nyert?

1: Gerebics Roland
X: Sidi Péter
2: Sike József

Az V. forduló megoldásait legkésőbb 2007. október 9-ig kell postai úton a Magyar Olimpiai Akadémia címére (1146. Budapest, Istvánmezei út 1-3.) feladni, illetve e-mailen (moa@mob.hu) elküldeni, feltüntetve a megfejtő pontos lakcímét.

A IV. forduló megfejtései: 1 1 2 1 2 2 X 2 1 X

A III. forduló hibátlan megoldásait beküldők közül – sorsolás alapján – könyvjutalmat nyertek:
Gyurkó Sándor (Kecskemét) ifj.Thodory Csaba (Miskolc) Beregi Zsolt (Budapest)

A jutalomkönyvek a MOB recepción vehetők át. (Magyar Sport Háza 1146. Bp. Istvánmezei út 1-3. IV. 401.)

A vetélkedő teljes versenykiírása megtalálható a MOB honlapján (www.mob.hu) a MOA-Peking téged vár menüben.