Starting in 1996, Alexa Internet has been donating their crawl data to the Internet Archive. Flowing in every day, these data are added to the Wayback Machine after an embargo period.
Starting in 1996, Alexa Internet has been donating their crawl data to the Internet Archive. Flowing in every day, these data are added to the Wayback Machine after an embargo period.
TIMESTAMPS
The Wayback Machine - https://web.archive.org/web/20141203022723/http://www.athensvoice.gr:80/the-paper/issue/505
Αυτή την εβδομάδα το εξωφυλλό μας σχεδιάζει ηΕιρήνη Ηλιοπούλου. Γεννήθηκε στην Αθήνα όπου ζεικαι εργάζεται. Τελείωσε τις σπουδές της στηνΑ.Σ.Κ.Τ. της Αθήνας και συνέχισε αμέσως στην Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών στο Παρίσι στο εργαστήριο του Leonardo Cremonini. Από το 1987 μέχρι το 1988 έζησε μέσα σε ένα εγκαταλειμμένο θέατρο στο Παρίσι, το Vieux Colombier, ζωγραφίζοντας έργα μετο εσωτερικό του Θεάτρου, τα οποία εξέθεσε στην Αθήνα. Ζωγράφισε τοπία στη Νότια Γαλλία , Αμπελώνες και Ορυζώνες, στο Bordeaux καιστην Arles, έργα που παρουσίασε σε ατομική έκθεση στην Αίθουσα Τέχνης Αθηνών. Έχει κάνει 14 ατομικές εκθέσεις στην Γαλλία καιτην Ελλάδα με πρόσφατη στο Ιστορικό Μουσείο-Αρχείο της Ύδρας. Έχει πάρει μέρος σε πολυάριθμες ομαδικές εκθέσεις στην Ελλάδα καιστο εξωτερικό. Έργα της βρίσκονται στην Εθνική Πινακοθήκη της Αθήνας, στο Μέγαρο Μαξίμου, στη Βουλή των Ελλήνων, στην Πινακοθήκη Κουβουτσάκη, στην Τράπεζα της Ελλάδος, την Εθνική, Γενική και Εμπορική Τράπεζα, στις Δημοτικές Πινακοθήκες Φλώρινας και Αγρινίου, στις ιδιωτικές Συλλογές Θανάση Μιχαηλίδη και Αζιας και Αντώνη Χατζηιωάννου καισε άλλες ιδιωτικές συλλογές στην Ελλάδα, το Παρίσι, τον Καναδά καιτην Αυστραλία. Μετά την Art Athina ακολουθεί τον χειμώνα η 16η ατομική της έκθεση στην Αίθουσα Τέχνης Αθηνών.
DO IT! Κάθε εβδομάδα ένας καλλιτέχνης αναλαμβάνει να σχεδιάσει το εξώφυλλο της A.V.Στο τέλος της χρονιάς όλα τα εικαστικά εξώφυλλα θα συγκεντρωθούν γιανα εκτεθούν στοΜουσείο Μπενάκη, όπου καιθα είστε όλοι καλεσμένοι.