The Internet Archive discovers and captures web pages through many different web crawls.
At any given time several distinct crawls are running, some for months, and some every day or longer.
View the web archive through the Wayback Machine.
Αυτή την εβδομάδα το σχεδιάζει ο αστείος ζωγράφος Τάσος Παυλόπουλος, ο οποίος αποτελεί το alter ego του σοβαρού ζωγράφου Τάσου Παυλόπουλου. Ο πρώτος είναι αλαφροΐσκιωτος και ντανταϊστής. Γεννήθηκε το 1955 στην Αθήνα και σπούδασε στην Ακαδημία Καλών Τεχνών της Βαρσοβίας στην Πολωνία (1978-1983), με καθηγητές τον Henryk Tomaszewski καιτην Teresa Pagowska. Έχει κάνει 23 ατομικές εκθέσεις στην Ελλάδα καιστο εξωτερικό και έχει συμμετάσχει σε δεκάδες ομαδικές. Έχει δημοσιεύσει δέκα βιβλία και έχει εκδώσει τα περιοδικά «Η Διάπλασις της Τέχνης» (2002) και «Artοποιείον» (2007). Ο δεύτερος, οπιο σοβαρός και νοήμων, θα ψηφίσει «δαγκωτό» Αριστερά, χωρίς κομματικές παρωπίδες, με μοναδικό σκοπό να διώξουμε επιτέλους αυτά τα άθλια υποκείμενα, εγχώρια και ξένα που έχουν κάτσει στο σβέρκο μας και μας δαγκώνουν λυσσασμένα με τις κοφτερές μνημονιακές τους μασέλες. Μετά θα προσπαθήσει να κόψει το κάπνισμα καιθα ασχοληθεί μετα εγγόνια του.
DO IT! Κάθε εβδομάδα ένας καλλιτέχνης αναλαμβάνει να σχεδιάσει το εξώφυλλο της A.V.Στο τέλος της χρονιάς όλα τα εικαστικά εξώφυλλα θα συγκεντρωθούν γιανα εκτεθούν στοΜουσείο Μπενάκη, όπου καιθα είστε όλοι καλεσμένοι.