Το λήμμα δεν περιέχει πηγές ή αυτές που περιέχει δεν επαρκούν.Μπορείτε να βοηθήσετε προσθέτοντας την κατάλληλη τεκμηρίωση. Υλικό που είναι ατεκμηρίωτο μπορεί να αμφισβητηθεί καινα αφαιρεθεί. Η σήμανση τοποθετήθηκε στις 16/06/2012.
ΟΆγιος Κωνσταντίνος ήταν δήμος του νομού Φθιώτιδας, που συστάθηκε μετοσχέδιο Καποδίστριαςτο 1997. Καταργήθηκε το 2010 μετην εφαρμογή τουσχεδίου Καλλικράτηςκαι αποτέλεσε τμήμα του νέου δήμου Δήμος Καμένων Βούρλων (απτό 2018). Βρισκόταν στα νότια του νομού ανάμεσα στους πρώην δήμους ΑταλάντηςκαιΔαφνουσίων. Ήταν ένας από τους δήμους που συγκροτούν την επαρχία Λοκρίδας. Ο δήμος αποτελούνταν από δύο δημοτικά διαμερίσματα, καταλάμβανε έκταση 72,2 τ.χλμ. και είχε συνολικό πληθυσμό 3.410 κατοίκους. Έδρα του δήμου ήταν οΆγιος Κωνσταντίνος
Ο δήμος περιελάμβανε τα παρακάτω δημοτικά διαμερίσματα και οικισμούς: