SP: Ružomberok - Artmedia 2:0 - Ostatné - Futbal - Športweb
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

SP: Ružomberok - Artmedia 2:0

Futbalisti Ružomberka vyhrali v semifinálovom zápase Slovenského pohára nad majstrovskou Artmediou Bratislava 2:0 gólmi Dvorníka a Jendrišeka. Odveta sa hrá 11. apríla.

29.03.2006 18:34
debata

1. zápas semifinále SP:

MFK Ružomberok – Artmedia Bratislava 2:0 (1:0)

• Góly: 27. Dvorník, 86. Jendrišek. Rozhodoval: Micheľ, ŽK: Dvorník, Zbožínek, Kotrys – Konečný, Sninský, ČK: 90. Dvorník (Ružomberok) po druhej ŽK, 1980 divákov.
  • Ružomberok: Hajdúch – Siva, Dvorník, Laurinc, Kotrys – Zbožínek (78. T. Sedlák) – Žofčák, Sapara, Božok (66. Ďubek) – Nezmar, Jendrišek (90. Dovičovič)
  • Artmedia: Kollár – Čišovský, Burák, Staňo, Konečný – Piroska (46. Straka), Mikulič, Sninský, Urbánek – Fodrek – Hartig (46. Reiter)

Hlboké blato, chlad a vytrvalý dážď privítali pod Čebraťom semifinalistov Slovenského pohára vo futbale. Tí po ťažkom boji nechali za sebou smutné oranisko.

Domáci boli od začiatku aktívnejší. V 11. min sa uzimení diváci prvý raz trošku zahriali, keď na Jendriškov gólový center pred bránkou Artmedie loptu tesne nedosiahol nabiehajúci Žofčák. V 27. min po domácom rohovom kope najprv Nezmar príležitosť utopil v bahne, avšak po odrazenej lopte Dvorník trafil sieť. O päť minút neskôr na druhej strane Mikulič vďaka terénu zluftoval na hranici dvanástich metrov. Potom dvakrát v hĺbke bratislavskej šestnástky mimo mieril ružomberský Nezmar. Dve minúty pred naplnením prvopolčasového dejstva išla z kopačky Fodreka prvá strela na domáceho gólmana Hajdúcha. Ten nepríjemnú delovku z 25 m vyboxoval nad.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Akurát hostia o niečo viac dávali vpredu o sebe vedieť. V 84. min mali obrovskú príležitosť na vyrovnanie, ale Fodrek zblízka trafil len vybiehajúceho Hajdúcha. O minútu nato pri Nezmarovej hlavičke do brvna šťastie stálo na strane Artmedie. Vzápätí však prišiel už gólový brejk Jendriška zakončený technickým lobom  – 2:0.

F. KOMŇACKÝ (Ružomberok): „Bez ohľadu na výsledok ľutujem, že sa vôbec hralo. Futbal v takýchto podmienkach nie je o kvalite, ani o tom, čo prináša radosť hráčom a pôžitok divákom. V porovnaní s nedeľňajším ligovým stretnutím sme teraz my preukázali väčšiu chuť a vôľu po víťazstve. Naše víťazstvo považujem za zaslúžené.“
L. MOLNÁR (Artmedia): „Videli sme podobné stretnutie ako pred pár dňami v Bratislave. Rovnaké, čo sa týka terénu i futbalu. Rátal som s domácim nástupom. Škoda skrumáže, po ktorej sa podarilo súperovi pretlačiť loptu do našej bránky. V druhom polčase to bola vyrovnaná partia. Mali sme aj niekoľko príležitostí, najmä zo štandardných situácí.“