Duitsland op de Olympische Winterspelen 1992: verschil tussen versies
Uiterlijk
Verwijderde inhoud Toegevoegde inhoud
k robot Erbij: no:Tyskland under Vinter-OL 1992 |
-htmlentities, brfix |
||
Regel 20: | Regel 20: | ||
| [[Antje Misersky]] || 15 km (v) || <center> {{goud}} |
| [[Antje Misersky]] || 15 km (v) || <center> {{goud}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Ricco Groß]] |
| [[Ricco Groß]]<br />[[Jens Steinigen]]<br />[[Mark Kirchner]]<br />[[Fritz Fischer]] || 4x7,5 km estafette (m) || <center> {{goud}} |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2 | [[Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992|Rodelen]] || [[Georg Hackl]] || mannen || <center> {{goud}} |
| rowspan=2 | [[Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992|Rodelen]] || [[Georg Hackl]] || mannen || <center> {{goud}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Stefan Krauße]] |
| [[Stefan Krauße]]<br />[[Jan Behrendt]] || dubbel || <center> {{goud}} |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=5 | [[Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1992|Schaatsen]] || rowspan=2 | [[Gunda Niemann]] || 3000 m (v) || <center> {{goud}} |
| rowspan=5 | [[Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1992|Schaatsen]] || rowspan=2 | [[Gunda Niemann]] || 3000 m (v) || <center> {{goud}} |
||
Regel 42: | Regel 42: | ||
| [[Antje Misersky]] || 7,5 km (v) || <center> {{zilver}} |
| [[Antje Misersky]] || 7,5 km (v) || <center> {{zilver}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Uschi Disl]] |
| [[Uschi Disl]]<br />[[Antje Misersky]]<br />[[Petra Schaaf]] || 3x7,5 km estafette (v) || <center> {{zilver}} |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2 | [[Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1992|Bobsleeën]] || [[Rudi Lochner]] |
| rowspan=2 | [[Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1992|Bobsleeën]] || [[Rudi Lochner]]<br />[[Markus Zimmermann]] || 2-mansbob (m) || <center> {{zilver}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Wolfgang Hoppe]] |
| [[Wolfgang Hoppe]]<br />[[Bogdan Musiol]]<br />[[Axel Kühn]]<br />[[René Hannemann]] || 4-mansbob (m) || <center> {{zilver}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992|Rodelen]] || [[Yves Mankel]] |
| [[Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992|Rodelen]] || [[Yves Mankel]]<br />[[Thomas Rudolph]] || dubbel || <center> {{zilver}} |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=3 | [[Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1992|Schaatsen]] || [[Gunda Niemann]] || 1500 m (v) || <center> {{zilver}} |
| rowspan=3 | [[Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1992|Schaatsen]] || [[Gunda Niemann]] || 1500 m (v) || <center> {{zilver}} |
||
Regel 58: | Regel 58: | ||
| [[Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1992|Alpineskiën]] || [[Katja Seizinger]] || super g (v) || <center> {{brons}} |
| [[Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1992|Alpineskiën]] || [[Katja Seizinger]] || super g (v) || <center> {{brons}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1992|Bobsleeën]] || [[Christoph Langen]] |
| [[Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1992|Bobsleeën]] || [[Christoph Langen]]<br />[[Günther Eger]] || 2-mansbob (m) || <center> {{brons}} |
||
|- |
|- |
||
| [[Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992|Rodelen]] || [[Susi Erdmann]] || vrouwen || <center> {{brons}} |
| [[Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992|Rodelen]] || [[Susi Erdmann]] || vrouwen || <center> {{brons}} |
||
Regel 78: | Regel 78: | ||
! Prestatie |
! Prestatie |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Armin Bittner]] || reuzenslalom (m) || dns-2 || niet gestart run 2 |
| rowspan=2| [[Armin Bittner]] || reuzenslalom (m) || dns-2 || niet gestart run 2<br />1.07,77+dns |
||
|- |
|- |
||
| slalom (m) || dnf-2 || opgave run 2 |
| slalom (m) || dnf-2 || opgave run 2<br />53,19+dnf |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Berni Huber]] || afdaling (m) || 19e || '''1.53,38''' (+3,01) |
| rowspan=2| [[Berni Huber]] || afdaling (m) || 19e || '''1.53,38''' (+3,01) |
||
Regel 86: | Regel 86: | ||
| super g (m) || 31e || '''1.16,78''' (+3,74) |
| super g (m) || 31e || '''1.16,78''' (+3,74) |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Peter Roth]] || reuzenslalom (m) || dq-2 || diskwalificatie run 2 |
| rowspan=2| [[Peter Roth]] || reuzenslalom (m) || dq-2 || diskwalificatie run 2<br />1.07,68+dnf |
||
|- |
|- |
||
| slalom (m) || 16e || '''1.48,75''' (+4,36) |
| slalom (m) || 16e || '''1.48,75''' (+4,36)<br />54,07+54,68 |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Hansjörg Tauscher]] || afdaling (m) || 7e || '''1.51,49''' (+1,12) |
| rowspan=2| [[Hansjörg Tauscher]] || afdaling (m) || 7e || '''1.51,49''' (+1,12) |
||
Regel 100: | Regel 100: | ||
| reuzenslalom (m) || dnf-1 || opgave run 1 |
| reuzenslalom (m) || dnf-1 || opgave run 1 |
||
|- |
|- |
||
| combinatie (m) || 5e || '''32,77''' (+18,19) |
| combinatie (m) || 5e || '''32,77''' (+18,19)<br />afdaling: 9,58 p. (1.45,91)<br />slalom: 23,19 p. (1.45,15: 52,29+52,86) |
||
|- |
|- |
||
| |
| |
||
|- |
|- |
||
| [[Martina Ertl]] || slalom (v) || 15e || '''1.36,41''' (+3,73) |
| [[Martina Ertl]] || slalom (v) || 15e || '''1.36,41''' (+3,73)<br />50,29+46,12 |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=4| [[Michaela Gerg]] || afdaling (v) || 18e || '''1.54,99''' (+2,44) |
| rowspan=4| [[Michaela Gerg]] || afdaling (v) || 18e || '''1.54,99''' (+2,44) |
||
Regel 110: | Regel 110: | ||
| super g (v) || 7e || '''1.23,77''' (+2,55) |
| super g (v) || 7e || '''1.23,77''' (+2,55) |
||
|- |
|- |
||
| reuzenslalom (v) || dnf-2 || opgave run 2 |
| reuzenslalom (v) || dnf-2 || opgave run 2<br />1.08,69+dnf |
||
|- |
|- |
||
| combinatie (v) || dq-s1 || diskwalificatie slalom run 1 |
| combinatie (v) || dq-s1 || diskwalificatie slalom run 1<br />afdaling: 1.27,26 |
||
|- |
|- |
||
| [[Katrin Gutensohn]] || afdaling (v) || 6e || '''1.53,71''' (+1,16) |
| [[Katrin Gutensohn]] || afdaling (v) || 6e || '''1.53,71''' (+1,16) |
||
|- |
|- |
||
| [[Traudl Hächer|Traudl Hächer-Gavet]] || reuzenslalom (v) || 14e || '''2.16,13''' (+3,39) |
| [[Traudl Hächer|Traudl Hächer-Gavet]] || reuzenslalom (v) || 14e || '''2.16,13''' (+3,39)<br />1.07,26+1.08,87 |
||
|- |
|- |
||
| [[Regina Häusl]] || combinatie (v) || dq-s1 || diskwalificatie slalom run 1 |
| [[Regina Häusl]] || combinatie (v) || dq-s1 || diskwalificatie slalom run 1<br />afdaling: 1.27,95 |
||
|- |
|- |
||
| [[Christine Meier]] || reuzenslalom (v) || 11e || '''2.15,33''' (+2,59) |
| [[Christine Meier]] || reuzenslalom (v) || 11e || '''2.15,33''' (+2,59)<br />1.08,07+1.07,26 |
||
|- |
|- |
||
| [[Regine Mösenlechner]] || super g (v) || 14e || '''1.24,85''' (+3,63) |
| [[Regine Mösenlechner]] || super g (v) || 14e || '''1.24,85''' (+3,63) |
||
Regel 128: | Regel 128: | ||
| super g (v) || {{brons}} || '''1.23,19''' (+1,97) |
| super g (v) || {{brons}} || '''1.23,19''' (+1,97) |
||
|- |
|- |
||
| reuzenslalom (v) || 8e || '''2.14,96''' (+2,22) |
| reuzenslalom (v) || 8e || '''2.14,96''' (+2,22)<br />1.07,40+1.07,56 |
||
|- |
|- |
||
| combinatie (v) || dnf-s2 || opgave slalom run 2 |
| combinatie (v) || dnf-s2 || opgave slalom run 2<br />afdaling: 1.26,42 |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=3| [[Miriam Vogt]] || afdaling (v) || 9e || '''1.53,89''' (+1,34) |
| rowspan=3| [[Miriam Vogt]] || afdaling (v) || 9e || '''1.53,89''' (+1,34) |
||
Regel 136: | Regel 136: | ||
| super g (v) || 18e || '''1.25,40''' (+4,18) |
| super g (v) || 18e || '''1.25,40''' (+4,18) |
||
|- |
|- |
||
| combinatie (v) || 9e || '''48,52''' (+45,97) |
| combinatie (v) || 9e || '''48,52''' (+45,97)<br />afdaling: 18,82 p. (1.27,35)<br />slalom: 29,7 p. (1.12,90: 36,61+36,29) |
||
|} |
|} |
||
Regel 163: | Regel 163: | ||
| 20 km (m) || 29e || '''1:01.01,8''' (+4.27,4) pen.: 3 <small>(2 + 0 + 0 + 1)</small> |
| 20 km (m) || 29e || '''1:01.01,8''' (+4.27,4) pen.: 3 <small>(2 + 0 + 0 + 1)</small> |
||
|- |
|- |
||
| Team |
| Team<br />[[Ricco Groß]]<br />[[Jens Steinigen]]<br />[[Mark Kirchner]]<br />[[Fritz Fischer]] || 4x7,5 km<br />estafette (m) || {{goud}} || '''1:24.43,5''' pen.: 0<br />22.37,4 pen.: 0 <small>(0 + 0)</small><br />21.00,9 pen.: 0 <small>(0 + 0)</small><br />20.17,5 pen.: 0 <small>(0 + 0)</small><br />20.47,7 pen.: 0 <small>(0 + 0)</small> |
||
|- |
|- |
||
| |
| |
||
Regel 183: | Regel 183: | ||
| 15 km (v) || {{goud}} || '''51.47,2''' pen.: 1 <small>(0 + 0 + 0 + 1)</small> |
| 15 km (v) || {{goud}} || '''51.47,2''' pen.: 1 <small>(0 + 0 + 0 + 1)</small> |
||
|- |
|- |
||
| Team |
| Team<br />[[Uschi Disl]]<br />[[Antje Misersky]]<br />[[Petra Schaaf]] || 3x7,5 km<br />estafette (v) || {{zilver}} || '''1:16.18,4''' (+22,8) pen.: 1<br />26.33,7 pen.: 1 <small>(1 + 0)</small><br />24.28,9 pen.: 0 <small>(0 + 0)</small><br />25.15,8 pen.: 0 <small>(0 + 0)</small> |
||
|} |
|} |
||
Regel 194: | Regel 194: | ||
! Prestatie |
! Prestatie |
||
|- |
|- |
||
| [[Rudi Lochner]] |
| [[Rudi Lochner]]<br />[[Markus Zimmermann]] || 2-mansbob (m)<br />'''Duitsland I''' || {{zilver}} || '''4.03,55''' (+0,29)<br />(1.00,69 / 1.01,00 / 1.00,90 / 1.00,96) |
||
|- |
|- |
||
| [[Christoph Langen]] |
| [[Christoph Langen]]<br />[[Günther Eger]] || 2-mansbob (m)<br />'''Duitsland II''' || {{brons}} || '''4.03,63''' (+0,37)<br />(1.00,33 / 1.01,06 / 1.01,14 / 1.01,10) |
||
|- |
|- |
||
| [[Wolfgang Hoppe]] |
| [[Wolfgang Hoppe]]<br />[[Bogdan Musiol]]<br />[[Axel Kühn]]<br />[[René Hannemann]] || 4-mansbob (m)<br />'''Duitsland I''' || {{zilver}} || '''3.53,92''' (+0,02)<br />(58,00 / 58,52 / 58,68 / 58,72) |
||
|- |
|- |
||
| [[Harald Czudaj]] |
| [[Harald Czudaj]]<br />[[Tino Bonk]]<br />[[Axel Jang]]<br />[[Alexander Szelig]] || 4-mansbob (m)<br />'''Duitsland II''' || 6e || '''3.54,42''' (+0,52)<br />(58,54 / 58,55 / 58,62 / 58,71) |
||
|} |
|} |
||
Regel 232: | Regel 232: | ||
| [[Patricia Neske]] || 13e || '''18,0''' punten (<small>korte kür:</small> 16 - <small>lange kür:</small> 10) |
| [[Patricia Neske]] || 13e || '''18,0''' punten (<small>korte kür:</small> 16 - <small>lange kür:</small> 10) |
||
|- |
|- |
||
| [[Peggy Schwarz]] |
| [[Peggy Schwarz]]<br />[[Alexander König]] || rowspan=2 | paarrijden || 7e || '''11,0''' punten (<small>korte kür:</small> 8 - <small>lange kür:</small> 7) |
||
|- |
|- |
||
| [[Mandy Wötzel]] |
| [[Mandy Wötzel]]<br />[[Axel Rauschenbach]] || 8e || '''13,0''' punten (<small>korte kür:</small> 10 - <small>lange kür:</small> 8) |
||
|} |
|} |
||
Regel 275: | Regel 275: | ||
| achtervolging 10 km+15 km (m) || 21e || '''+3.46,2''' (<small>10 km:</small>30.25 + <small>15 km:</small>38.59,1) |
| achtervolging 10 km+15 km (m) || 21e || '''+3.46,2''' (<small>10 km:</small>30.25 + <small>15 km:</small>38.59,1) |
||
|- |
|- |
||
| Team |
| Team<br />[[Holger Bauroth]]<br />[[Jochen Behle]]<br />[[Torald Rein]]<br />[[Johann Mühlegg]] || 4x10 km<br />estafette (m) || 6e || '''1:43.41,7''' (+4.15,7)<br />26.31,4<br />25.48,2<br />26.42,4<br />24.39,7 |
||
|- |
|- |
||
| |
| |
||
Regel 307: | Regel 307: | ||
| achtervolging 5 km+10 km (v) || 25e || '''+3.14,9''' (<small>5 km:</small>15.04 + <small>10 km:</small>28.18,6) |
| achtervolging 5 km+10 km (v) || 25e || '''+3.14,9''' (<small>5 km:</small>15.04 + <small>10 km:</small>28.18,6) |
||
|- |
|- |
||
| Team |
| Team<br />[[Heike Wezel]]<br />[[Gabriele Heß]]<br />[[Simone Opitz]]<br />[[Ina Kümmel]] || 4x5 km<br />estafette (v) || 8e || '''1:02.22,6''' (+2.47,8)<br />15.59,1<br />15.07,0<br />15.01,5<br />16.15,0 |
||
|} |
|} |
||
Regel 318: | Regel 318: | ||
! Prestatie |
! Prestatie |
||
|- |
|- |
||
| [[Thomas Dufter]] || rowspan=3 | individueel (m) || 12e || '''+3.24,8''' |
| [[Thomas Dufter]] || rowspan=3 | individueel (m) || 12e || '''+3.24,8''' — schans: 210,8 p — 15 km: 45.54,9 |
||
|- |
|- |
||
| [[Hans-Peter Pohl]] || 16e || '''+4.13,6''' |
| [[Hans-Peter Pohl]] || 16e || '''+4.13,6''' — schans: 212,5 p — 15 km: 46.55,0 |
||
|- |
|- |
||
| [[Sven Leonhardt]] || 35e || '''+8.00,5''' |
| [[Sven Leonhardt]] || 35e || '''+8.00,5''' — schans: 197,2 p — 15 km: 48.59,9 |
||
|- |
|- |
||
| Team |
| Team<br />[[Hans-Peter Pohl]]<br />[[Jens Deimel]]<br />[[Thomas Dufter]] || team (m) || 5e || '''+4.45,4''' — schans: 609,7 p — 30 km: 1:25.24,9<br />schans: 207,4 p — 10 km: 28.01,2<br />schans: 222,2 p — 10 km: 29.53,5<br />schans: 180,1 p — 10 km: 27.30,2 |
||
|} |
|} |
||
Regel 335: | Regel 335: | ||
! Prestatie |
! Prestatie |
||
|- |
|- |
||
| [[Georg Hackl]] || rowspan=3 | mannen || {{goud}} || '''3.02,363''' |
| [[Georg Hackl]] || rowspan=3 | mannen || {{goud}} || '''3.02,363'''<br />(45,190 / 45,351 / 46,026 / 45,796) |
||
|- |
|- |
||
| [[Jens Müller]] || 5e || '''3.03,197''' (+0,834) |
| [[Jens Müller]] || 5e || '''3.03,197''' (+0,834)<br />(45,435 / 45,598 / 46,028 / 46,136) |
||
|- |
|- |
||
| [[René Friedl]] || 8e || '''3.03,543''' (+1,180) |
| [[René Friedl]] || 8e || '''3.03,543''' (+1,180)<br />(45,609 / 45,503 / 46,274 / 46,157) |
||
|- |
|- |
||
| [[Susi Erdmann]] || rowspan=3 | vrouwen || {{brons}} || '''3.07,115''' (+0,419) |
| [[Susi Erdmann]] || rowspan=3 | vrouwen || {{brons}} || '''3.07,115''' (+0,419)<br />(47,020 / 46,866 / 46,627 / 46,602) |
||
|- |
|- |
||
| [[Gabi Kohlisch]] || 6e || '''3.07,980''' (+1,284) |
| [[Gabi Kohlisch]] || 6e || '''3.07,980''' (+1,284)<br />(47,206 / 47,072 / 46,911 / 46,791) |
||
|- |
|- |
||
| [[Sylke Otto]] || 13e || '''3.08,999''' (+2,303) |
| [[Sylke Otto]] || 13e || '''3.08,999''' (+2,303)<br />(47,089 / 47,460 / 47,394 / 47,056) |
||
|- |
|- |
||
| [[Stefan Krauße]] |
| [[Stefan Krauße]]<br />[[Jan Behrendt]] || rowspan=2 | dubbel || {{goud}} || '''1.32,053'''<br />(46,060 / 45,993) |
||
|- |
|- |
||
| [[Yves Mankel]] |
| [[Yves Mankel]]<br />[[Thomas Rudolph]] || {{zilver}} || '''1.32,239''' (+0,186)<br />(46,125 / 46,114) |
||
|} |
|} |
||
Regel 435: | Regel 435: | ||
! Prestatie |
! Prestatie |
||
|- |
|- |
||
| [[Jens Deimel]] || normale schans |
| [[Jens Deimel]] || normale schans<br />individueel (m) || 34e || '''186,4''' punten<br />92,0 p. (80,0 m) + 94,4 p. (81,5 m) |
||
|- |
|- |
||
| [[Christof Duffner]] || grote schans |
| [[Christof Duffner]] || grote schans<br />individueel (m) || 11e || '''176,3''' punten<br />98,3 p. (112,0 m) + 78,0 p. (100,0 m) |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Heiko Hunger]] || normale schans |
| rowspan=2| [[Heiko Hunger]] || normale schans<br />individueel (m) || 7e || '''211,6''' punten<br />108,7 p. (87,0 m) + 102,9 p. (84,0 m) |
||
|- |
|- |
||
| grote schans |
| grote schans<br />individueel (m) || 59e || '''-2,2''' punten<br />-2,2 p. (72,0 m) + 0,0 p. (dns) |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Dieter Thoma]] || normale schans |
| rowspan=2| [[Dieter Thoma]] || normale schans<br />individueel (m) || 27e || '''189,4''' punten<br />93,2 p. (79,5 m) + 96,2 p. (82,0 m) |
||
|- |
|- |
||
| grote schans |
| grote schans<br />individueel (m) || 39e || '''132,6''' punten<br />68,9 p. (96,0 m) + 63,7 p. (93,0 m) |
||
|- |
|- |
||
| rowspan=2| [[Jens Weißflog]] || normale schans |
| rowspan=2| [[Jens Weißflog]] || normale schans<br />individueel (m) || 9e || '''208,5''' punten<br />104,9 p. (84,0 m) + 103,6 p. (83,5 m) |
||
|- |
|- |
||
| grote schans |
| grote schans<br />individueel (m) || 33e || '''141,3''' punten<br />60,5 p. (90,0 m) + 80,8 p. (99,5 m) |
||
|- |
|- |
||
| Team |
| Team<br />[[Heiko Hunger]]<br />[[Dieter Thoma]]<br />[[Christof Duffner]]<br />[[Jens Weißflog]] || grote schans team (m) || 5e || '''544,6''' punten<br />88,2 p. (105,5 m) + 92,1 p. (106,5 m)<br />94,1 p. (109,0 m) + 86,8 p. (104,5 m)<br />''79,1 p. (101,5 m)'' + ''64,0 p. (92,5 m)''<br />93,8 p. (107,0 m) + 89,6 p. (104,0 m) |
||
|} |
|} |
||
Regel 462: | Regel 462: | ||
! Prestatie |
! Prestatie |
||
|- |
|- |
||
| [[Richard Amann]] |
| [[Richard Amann]]<br />[[Thomas Brandl]]<br />[[Andreas Brockmann]]<br />[[Helmut de Raaf]]<br />[[Peter Draisaitl]]<br />[[Ron Fischer]]<br />[[Karl Friesen]]<br />[[Dieter Hegen]]<br />[[Michael Heidt]]<br />[[Josef Heiß]]<br />[[Ulrich Hiemer]]<br />[[Raimond Hilger]]<br />[[Georg Holzmann]]<br />[[Axel Kammerer]]<br />[[Udo Kießling]]<br />[[Ernst Köpf, Jr.]]<br />[[Jörg Mayr]]<br />[[Andreas Niederberger]]<br />[[Jürgen Rumrich]]<br />[[Michael Rumrich]]<br />[[Michael Schmidt]]<br />[[Bernd Truntschka]]<br />[[Gerd Truntschka]] || mannen || 6e || '''Voorronde groep A:'''<br />''' 1- 5''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{FIos|1992|W}}<br />''' 0- 2''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{USos|1992|W}}<br />''' 1- 3''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{SEos|1992|W}}<br />''' 5- 2''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{ITos|1992|W}}<br />''' 4- 0''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{PLos|1992|W}}<br />'''Kwartfinale:'''<br />''' 3- 4''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{CAos|1992|W}}<br />'''Wedstrijd om 5e t/m 8e plaats:'''<br />''' 5- 4''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{FRos|1992|W}}<br />'''Wedstrijd om de 5e plaats:'''<br />''' 3- 4''' {{DE-VLAG}} '''Duitsland''' - {{SEos|1992|W}} |
||
|} |
|} |
||
Versie van 23 dec 2009 18:05
Duitsland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Duitsland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | GER | |||||||||||||||||||||
NOC | Deutscher Olympischer Sportbund (de) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 1992 in Albertville | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Duitsland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Duitsland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Saarland (1952) Duits eenheidsteam (1956–1964) Bondsrepubliek Duitsland (1968–1988) DDR (1968–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 1992, die in Albertville (Frankrijk) werden gehouden, nam Duitsland voor de veertiende keer deel.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Biatlon | Mark Kirchner | 10 km (m) | |
Antje Misersky | 15 km (v) | ||
Ricco Groß Jens Steinigen Mark Kirchner Fritz Fischer |
4x7,5 km estafette (m) | ||
Rodelen | Georg Hackl | mannen | |
Stefan Krauße Jan Behrendt |
dubbel | ||
Schaatsen | Gunda Niemann | 3000 m (v) | |
5000 m (v) | |||
Uwe-Jens Mey | 500 m (m) | ||
Jacqueline Börner | 1500 m (v) | ||
Olaf Zinke | 1000 m (m) | ||
Biatlon | Ricco Groß | 10 km (m) | |
Mark Kirchner | 20 km (m) | ||
Antje Misersky | 7,5 km (v) | ||
Uschi Disl Antje Misersky Petra Schaaf |
3x7,5 km estafette (v) | ||
Bobsleeën | Rudi Lochner Markus Zimmermann |
2-mansbob (m) | |
Wolfgang Hoppe Bogdan Musiol Axel Kühn René Hannemann |
4-mansbob (m) | ||
Rodelen | Yves Mankel Thomas Rudolph |
dubbel | |
Schaatsen | Gunda Niemann | 1500 m (v) | |
Heike Warnicke | 3000 m (v) | ||
5000 m (v) | |||
Alpineskiën | Katja Seizinger | super g (v) | |
Bobsleeën | Christoph Langen Günther Eger |
2-mansbob (m) | |
Rodelen | Susi Erdmann | vrouwen | |
Schaatsen | Monique Garbrecht | 1000 m (v) | |
Christa Luding | 500 m (v) | ||
Claudia Pechstein | 5000 m (v) |
Deelnemers en resultaten
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Armin Bittner | reuzenslalom (m) | dns-2 | niet gestart run 2 1.07,77+dns |
slalom (m) | dnf-2 | opgave run 2 53,19+dnf | |
Berni Huber | afdaling (m) | 19e | 1.53,38 (+3,01) |
super g (m) | 31e | 1.16,78 (+3,74) | |
Peter Roth | reuzenslalom (m) | dq-2 | diskwalificatie run 2 1.07,68+dnf |
slalom (m) | 16e | 1.48,75 (+4,36) 54,07+54,68 | |
Hansjörg Tauscher | afdaling (m) | 7e | 1.51,49 (+1,12) |
super g (m) | 21e | 1.15,98 (+2,94) | |
Markus Wasmeier | afdaling (m) | 4e | 1.50,62 (+0,25) |
super g (m) | 9e | 1.14,58 (+1,54) | |
reuzenslalom (m) | dnf-1 | opgave run 1 | |
combinatie (m) | 5e | 32,77 (+18,19) afdaling: 9,58 p. (1.45,91) slalom: 23,19 p. (1.45,15: 52,29+52,86) | |
Martina Ertl | slalom (v) | 15e | 1.36,41 (+3,73) 50,29+46,12 |
Michaela Gerg | afdaling (v) | 18e | 1.54,99 (+2,44) |
super g (v) | 7e | 1.23,77 (+2,55) | |
reuzenslalom (v) | dnf-2 | opgave run 2 1.08,69+dnf | |
combinatie (v) | dq-s1 | diskwalificatie slalom run 1 afdaling: 1.27,26 | |
Katrin Gutensohn | afdaling (v) | 6e | 1.53,71 (+1,16) |
Traudl Hächer-Gavet | reuzenslalom (v) | 14e | 2.16,13 (+3,39) 1.07,26+1.08,87 |
Regina Häusl | combinatie (v) | dq-s1 | diskwalificatie slalom run 1 afdaling: 1.27,95 |
Christine Meier | reuzenslalom (v) | 11e | 2.15,33 (+2,59) 1.08,07+1.07,26 |
Regine Mösenlechner | super g (v) | 14e | 1.24,85 (+3,63) |
Katja Seizinger | afdaling (v) | 4e | 1.52,67 (+0,12) |
super g (v) | 1.23,19 (+1,97) | ||
reuzenslalom (v) | 8e | 2.14,96 (+2,22) 1.07,40+1.07,56 | |
combinatie (v) | dnf-s2 | opgave slalom run 2 afdaling: 1.26,42 | |
Miriam Vogt | afdaling (v) | 9e | 1.53,89 (+1,34) |
super g (v) | 18e | 1.25,40 (+4,18) | |
combinatie (v) | 9e | 48,52 (+45,97) afdaling: 18,82 p. (1.27,35) slalom: 29,7 p. (1.12,90: 36,61+36,29) |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ricco Groß | 10 km (m) | 26.18,0 (+15,7) pen.: 1 (0 + 1) | |
Steffen Hoos | 20 km (m) | 18e | 1:00.17,7 (+3.43,3) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0) |
Mark Kirchner | 10 km (m) | 26.02,3 pen.: 0 (0 + 0) | |
20 km (m) | 57.40,8 (+6,4) pen.: 3 (0 + 1 + 1 + 1) | ||
Frank-Peter Roetsch | 10 km (m) | 9e | 26.54,1 (+51,8) pen.: 2 (0 + 2) |
20 km (m) | 53e | 1:03.43,8 (+6.09,4) pen.: 7 (1 + 2 + 2 + 2) | |
Jens Steinigen | 10 km (m) | 6e | 26.34,8 (+32,5) pen.: 0 (0 + 0) |
20 km (m) | 29e | 1:01.01,8 (+4.27,4) pen.: 3 (2 + 0 + 0 + 1) | |
Team Ricco Groß Jens Steinigen Mark Kirchner Fritz Fischer |
4x7,5 km estafette (m) |
1:24.43,5 pen.: 0 22.37,4 pen.: 0 (0 + 0) 21.00,9 pen.: 0 (0 + 0) 20.17,5 pen.: 0 (0 + 0) 20.47,7 pen.: 0 (0 + 0) | |
Petra Schaaf | 7,5 km (v) | 6e | 25.10,4 (+41,2) pen.: 1 (0 + 1) |
15 km (v) | 13e | 53.56,3 (+2.09,1) pen.: 3 (1 + 0 + 1 + 1) | |
Uschi Disl | 7,5 km (v) | 11e | 25.58,9 (+1.29,7) pen.: 2 (1 + 1) |
15 km (v) | 24e | 56.40,2 (+4.53,0) pen.: 6 (1 + 3 + 2 + 0) | |
Inga Kesper | 7,5 km (v) | 10e | 25.57,3 (+1.28,1) pen.: 2 (2 + 0) |
15 km (v) | 15e | 54.42,3 (+2.55,1) pen.: 3 (1 + 2 + 0 + 0) | |
Antje Misersky | 7,5 km (v) | 24.45,1 (+15,9) pen.: 2 (0 + 2) | |
15 km (v) | 51.47,2 pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1) | ||
Team Uschi Disl Antje Misersky Petra Schaaf |
3x7,5 km estafette (v) |
1:16.18,4 (+22,8) pen.: 1 26.33,7 pen.: 1 (1 + 0) 24.28,9 pen.: 0 (0 + 0) 25.15,8 pen.: 0 (0 + 0) |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Rudi Lochner Markus Zimmermann |
2-mansbob (m) Duitsland I |
4.03,55 (+0,29) (1.00,69 / 1.01,00 / 1.00,90 / 1.00,96) | |
Christoph Langen Günther Eger |
2-mansbob (m) Duitsland II |
4.03,63 (+0,37) (1.00,33 / 1.01,06 / 1.01,14 / 1.01,10) | |
Wolfgang Hoppe Bogdan Musiol Axel Kühn René Hannemann |
4-mansbob (m) Duitsland I |
3.53,92 (+0,02) (58,00 / 58,52 / 58,68 / 58,72) | |
Harald Czudaj Tino Bonk Axel Jang Alexander Szelig |
4-mansbob (m) Duitsland II |
6e | 3.54,42 (+0,52) (58,54 / 58,55 / 58,62 / 58,71) |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Klaus Weese | moguls (m) | 19e | dnq (kwalificatie: 21,63 p.) |
Tatjana Mittermayer | moguls (v) | 4e | 22,33 p. (kwalificatie: 21,90 p.) |
Birgit Stein | 5e | 21,44 p. (kwalificatie: 21,32 p.) | |
Yvonne Seifert | 9e | dnq (kwalificatie: 20,17 p.) |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Marina Kielmann | vrouwen | 10e | 16,5 punten (korte kür: 15 - lange kür: 9) |
Patricia Neske | 13e | 18,0 punten (korte kür: 16 - lange kür: 10) | |
Peggy Schwarz Alexander König |
paarrijden | 7e | 11,0 punten (korte kür: 8 - lange kür: 7) |
Mandy Wötzel Axel Rauschenbach |
8e | 13,0 punten (korte kür: 10 - lange kür: 8) |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Holger Bauroth | 30 km klassiek (m) | 28e | 1:28.58,1 (+6.30,3) |
50 km vrije stijl (m) | 26e | 2:13.49,8 (+10.08,3) | |
Jochen Behle | 10 km klassiek (m) | 24e | 29.58,2 (+2.22,2) |
30 km klassiek (m) | 15e | 1:25.59,8 (+3.32,0) | |
achtervolging 10 km+15 km (m) | dns | opgave (10 km:29.58 + 15 km:niet gestart) | |
Johann Mühlegg | 10 km klassiek (m) | 31e | 30.29,4 (+2.53,4) |
50 km vrije stijl (m) | 7e | 2:07.45,2 (+4.03,7) | |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 16e | +3.09,9 (10 km:30.29 + 15 km:38.18,8) | |
Janko Neuber | 10 km klassiek (m) | 32e | 30.29,8 (+2.53,8) |
30 km klassiek (m) | 47e | 1:31.57,8 (+9.30,0) | |
50 km vrije stijl (m) | 29e | 2:14.37,1 (+10.55,6) | |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 23e | +4.08,5 (10 km:30.29 + 15 km:39.17,4) | |
Torald Rein | 10 km klassiek (m) | 29e | 30.25,1 (+2.49,1) |
30 km klassiek (m) | 30e | 1:29.08,5 (+6.40,7) | |
achtervolging 10 km+15 km (m) | 21e | +3.46,2 (10 km:30.25 + 15 km:38.59,1) | |
Team Holger Bauroth Jochen Behle Torald Rein Johann Mühlegg |
4x10 km estafette (m) |
6e | 1:43.41,7 (+4.15,7) 26.31,4 25.48,2 26.42,4 24.39,7 |
Gabriele Heß | 5 km klassiek (v) | 16e | 15.03,7 (+49,9) |
30 km vrije stijl (v) | 15e | 1:29.43,8 (+7.13,7) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 14e | +2.25,5 (5 km:15.03 + 10 km:27.30,2) | |
Ina Kümmel | 30 km vrije stijl (v) | 46e | 1:36.48,2 (+14.18,1) |
Simone Opitz | 5 km klassiek (v) | 27e | 15.24,9 (+1.11,1) |
30 km vrije stijl (v) | 8e | 1:27.17,4 (+4.47,3) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 12e | +2.23,6 (5 km:15.25 + 10 km:27.06,3) | |
Manuela Oschmann | 5 km klassiek (v) | 42e | 16.01,7 (+1.47,9) |
15 km klassiek (v) | 15e | 45.28,8 (+3.08,0) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 38e | +4.58,8 (5 km:16.01 + 10 km:29.05,5) | |
Heike Wezel | 5 km klassiek (v) | 17e | 15.04,1 (+50,3) |
15 km klassiek (v) | 19e | 45.50,6 (+3.29,8) | |
30 km vrije stijl (v) | 32e | 1:33.34,2 (+11.04,1) | |
achtervolging 5 km+10 km (v) | 25e | +3.14,9 (5 km:15.04 + 10 km:28.18,6) | |
Team Heike Wezel Gabriele Heß Simone Opitz Ina Kümmel |
4x5 km estafette (v) |
8e | 1:02.22,6 (+2.47,8) 15.59,1 15.07,0 15.01,5 16.15,0 |
Noordse combinatie
Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Thomas Dufter | individueel (m) | 12e | +3.24,8 — schans: 210,8 p — 15 km: 45.54,9 |
Hans-Peter Pohl | 16e | +4.13,6 — schans: 212,5 p — 15 km: 46.55,0 | |
Sven Leonhardt | 35e | +8.00,5 — schans: 197,2 p — 15 km: 48.59,9 | |
Team Hans-Peter Pohl Jens Deimel Thomas Dufter |
team (m) | 5e | +4.45,4 — schans: 609,7 p — 30 km: 1:25.24,9 schans: 207,4 p — 10 km: 28.01,2 schans: 222,2 p — 10 km: 29.53,5 schans: 180,1 p — 10 km: 27.30,2 |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Georg Hackl | mannen | 3.02,363 (45,190 / 45,351 / 46,026 / 45,796) | |
Jens Müller | 5e | 3.03,197 (+0,834) (45,435 / 45,598 / 46,028 / 46,136) | |
René Friedl | 8e | 3.03,543 (+1,180) (45,609 / 45,503 / 46,274 / 46,157) | |
Susi Erdmann | vrouwen | 3.07,115 (+0,419) (47,020 / 46,866 / 46,627 / 46,602) | |
Gabi Kohlisch | 6e | 3.07,980 (+1,284) (47,206 / 47,072 / 46,911 / 46,791) | |
Sylke Otto | 13e | 3.08,999 (+2,303) (47,089 / 47,460 / 47,394 / 47,056) | |
Stefan Krauße Jan Behrendt |
dubbel | 1.32,053 (46,060 / 45,993) | |
Yves Mankel Thomas Rudolph |
1.32,239 (+0,186) (46,125 / 46,114) |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Adeberg | 500 m (m) | 23e | 38,33 (+1,19) |
1000 m (m) | 5e | 1.15,04 (+0,19) | |
1500 m (m) | 15e | 1.57,54 (+2,73) | |
Frank Dittrich | 5000 m (m) | 4e | 7.06,33 (+6,36) |
10000 m (m) | 20e | 14.50,23 (+38,11) | |
Rudi Jeklic | 5000 m (m) | 34e | 7.33,15 (+33,18) |
10000 m (m) | 23e | 14.51,89 (+39,77) | |
Uwe-Jens Mey | 500 m (m) | 37,14 | |
Markus Tröger | 1500 m (m) | 13e | 1.57,42 (+2,61) |
5000 m (m) | 15e | 7.17,62 (+17,65) | |
10000 m (m) | 15e | 14.45,41 (+33,29) | |
Olaf Zinke | 500 m (m) | 25e | 38,40 (+1,26) |
1000 m (m) | 1.14,85 | ||
1500 m (m) | 6e | 1.56,74 (+1,93) | |
Anke Baier | 500 m (v) | 10e | 41,30 (+0,97) |
1000 m (v) | 9e | 1.23,31 (+1,41) | |
Jacqueline Börner | 1500 m (v) | 2.05,87 | |
3000 m (v) | 8e | 4.28,52 (+8,62) | |
Monique Garbrecht | 500 m (v) | 4e | 40,63 (+0,30) |
1000 m (v) | 1.22,10 (+0,20) | ||
1500 m (v) | 5e | 2.07,24 (+1,37) | |
Christa Luding | 500 m (v) | 40,57 (+0,24) | |
1000 m (v) | 8e | 1.23,06 (+1,16) | |
Gunda Niemann | 1500 m (v) | 2.05,92 (+0,05) | |
3000 m (v) | 4.19,90 | ||
5000 m (v) | 7.31,57 | ||
Claudia Pechstein | 5000 m (v) | 7.39,80 (+8,23) | |
Angela Hauck | 500 m (v) | 8e | 41,10 (+0,77) |
1000 m (v) | 14e | 1.24,11 (+2,21) | |
Heike Warnicke | 1500 m (v) | 8e | 2.08,52 (+2,65) |
3000 m (v) | 4.22,88 (+2,98) | ||
5000 m (v) | 7.37,59 (+6,02) |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jens Deimel | normale schans individueel (m) |
34e | 186,4 punten 92,0 p. (80,0 m) + 94,4 p. (81,5 m) |
Christof Duffner | grote schans individueel (m) |
11e | 176,3 punten 98,3 p. (112,0 m) + 78,0 p. (100,0 m) |
Heiko Hunger | normale schans individueel (m) |
7e | 211,6 punten 108,7 p. (87,0 m) + 102,9 p. (84,0 m) |
grote schans individueel (m) |
59e | -2,2 punten -2,2 p. (72,0 m) + 0,0 p. (dns) | |
Dieter Thoma | normale schans individueel (m) |
27e | 189,4 punten 93,2 p. (79,5 m) + 96,2 p. (82,0 m) |
grote schans individueel (m) |
39e | 132,6 punten 68,9 p. (96,0 m) + 63,7 p. (93,0 m) | |
Jens Weißflog | normale schans individueel (m) |
9e | 208,5 punten 104,9 p. (84,0 m) + 103,6 p. (83,5 m) |
grote schans individueel (m) |
33e | 141,3 punten 60,5 p. (90,0 m) + 80,8 p. (99,5 m) | |
Team Heiko Hunger Dieter Thoma Christof Duffner Jens Weißflog |
grote schans team (m) | 5e | 544,6 punten 88,2 p. (105,5 m) + 92,1 p. (106,5 m) 94,1 p. (109,0 m) + 86,8 p. (104,5 m) 79,1 p. (101,5 m) + 64,0 p. (92,5 m) 93,8 p. (107,0 m) + 89,6 p. (104,0 m) |
IJshockey
Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1992 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Richard Amann Thomas Brandl Andreas Brockmann Helmut de Raaf Peter Draisaitl Ron Fischer Karl Friesen Dieter Hegen Michael Heidt Josef Heiß Ulrich Hiemer Raimond Hilger Georg Holzmann Axel Kammerer Udo Kießling Ernst Köpf, Jr. Jörg Mayr Andreas Niederberger Jürgen Rumrich Michael Rumrich Michael Schmidt Bernd Truntschka Gerd Truntschka |
mannen | 6e | Voorronde groep A: 1- 5 Duitsland - Finland 0- 2 Duitsland - Verenigde Staten 1- 3 Duitsland - Zweden 5- 2 Duitsland - Italië 4- 0 Duitsland - Polen Kwartfinale: 3- 4 Duitsland - Canada Wedstrijd om 5e t/m 8e plaats: 5- 4 Duitsland - Frankrijk Wedstrijd om de 5e plaats: 3- 4 Duitsland - Zweden |