10. ceremonia wręczenia Satelitów: Różnice pomiędzy wersjami
Wygląd
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Usunięta treść Dodana treść
m zamiana linków z „Siostry (film)” na „Siostry (film 2005)” |
AndrzeiBOT (dyskusja | edycje) m Poprawa linków do ujednoznacznień |
||
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Gala infobox |
|||
<div style="float: right; font-size: smaller; background-color:#ABCDEF; padding: 12px; margin-left: 5em; margin-bottom: 2em; width: 180px" align="center"> |
|||
| nazwa = 10. ceremonia wręczenia Satelitów |
|||
| grafika = |
|||
<big>'''11. ceremonia wręczania nagród [[Nagroda Satelita|Satelitów]]'''</big><br /> |
|||
| podpis grafiki = |
|||
<div style="padding-left: 15px"> |
|||
[[17 grudnia]] [[2005]] |
| data = [[17 grudnia]] [[2005 w filmie|2005]] |
||
| miejsce = Hotel InterContinental w [[Los Angeles]] |
|||
</div> |
|||
| wstęp = |
|||
---- |
|||
| prowadzenie = |
|||
Najlepszy film dramatyczny:<br /> |
|||
| producent = |
|||
<big>'''[[Tajemnica Brokeback Mountain (film)|Tajemnica Brokeback Mountain]]'''</big> |
|||
| reżyser = |
|||
---- |
|||
| czas = |
|||
Najlepszy film komediowy lub musical:<br /> |
|||
| stacja = |
|||
<big>'''[[Spacer po linie]]'''</big> |
|||
| poprzednia = [[9. ceremonia wręczenia Satelitów|◄ 9.]] |
|||
---- |
|||
| następna = [[11. ceremonia wręczenia Satelitów|11. ►]] |
|||
Najlepszy serial dramatyczny:<br /> |
|||
| commons = |
|||
<big>'''[[Dr House]]'''</big> |
|||
}} |
|||
---- |
|||
Najlepszy serial komediowy:<br /> |
|||
<big>'''[[The Daily Show]]'''</big> |
|||
</div> |
|||
'''10. ceremonia rozdania nagród [[Nagroda Satelita|Satelitów]]''' odbyła się 17 grudnia 2005 roku w Grand Salon, Hotelu InterContinental w [[Los Angeles]]. Nominacje do tej nagrody zostały ogłoszone przez [[Międzynarodowa Akademia Prasy|IPA]] miesiąc wcześniej. |
'''10. ceremonia rozdania nagród [[Nagroda Satelita|Satelitów]]''' odbyła się 17 grudnia 2005 roku w Grand Salon, Hotelu InterContinental w [[Los Angeles]]. Nominacje do tej nagrody zostały ogłoszone przez [[Międzynarodowa Akademia Prasy|IPA]] miesiąc wcześniej. |
||
Linia 43: | Linia 40: | ||
* '''[[Felicity Huffman]] – ''[[Transamerica]]''''' |
* '''[[Felicity Huffman]] – ''[[Transamerica]]''''' |
||
* [[Toni Collette]] – ''[[Siostry (film 2005)|Siostry]]'' |
* [[Toni Collette]] – ''[[Siostry (film 2005)|Siostry]]'' |
||
* [[Julianne Moore]] – ''[[ |
* [[Julianne Moore]] – ''[[Zwyciężczyni z Ohio]]'' |
||
* [[Charlize Theron]] – ''[[Daleka północ]]'' |
* [[Charlize Theron]] – ''[[Daleka północ]]'' |
||
* [[Robin Wright]] – ''[[Dziewięć kobiet]]'' |
* [[Robin Wright]] – ''[[Dziewięć kobiet]]'' |
||
Linia 86: | Linia 83: | ||
* [[Rachel McAdams]] – ''[[Rodzinny dom wariatów]]'' |
* [[Rachel McAdams]] – ''[[Rodzinny dom wariatów]]'' |
||
* [[Michelle Monaghan]] – ''[[Kiss Kiss Bang Bang]]'' |
* [[Michelle Monaghan]] – ''[[Kiss Kiss Bang Bang]]'' |
||
* [[Yuen |
* [[Yuen Qiu]] – ''[[Kung fu szał]]'' |
||
==== Najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie ==== |
==== Najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie ==== |
||
Linia 131: | Linia 128: | ||
* '''[[César Charlone]] – ''[[Wierny ogrodnik (film)|Wierny ogrodnik]]''''' |
* '''[[César Charlone]] – ''[[Wierny ogrodnik (film)|Wierny ogrodnik]]''''' |
||
* [[Christopher Doyle]] – ''[[2046 (film)|2046]]'' |
* [[Christopher Doyle]] – ''[[2046 (film)|2046]]'' |
||
* [[Philippe Rousselot]] – ''[[Charlie i fabryka czekolady]]'' |
* [[Philippe Rousselot]] – ''[[Charlie i fabryka czekolady (film)|Charlie i fabryka czekolady]]'' |
||
* [[Robert Elswit]] – ''[[Good Night and Good Luck]]'' |
* [[Robert Elswit]] – ''[[Good Night and Good Luck]]'' |
||
* [[Hang-Sang Poon]] – ''[[Kung fu szał]]'' |
* [[Hang-Sang Poon]] – ''[[Kung fu szał]]'' |
||
Linia 164: | Linia 161: | ||
* '''''„A Love That Will Never Grow Old”'' z filmu ''[[Tajemnica Brokeback Mountain (film)|Tajemnica Brokeback Mountain]]''''' |
* '''''„A Love That Will Never Grow Old”'' z filmu ''[[Tajemnica Brokeback Mountain (film)|Tajemnica Brokeback Mountain]]''''' |
||
* ''„Magic Works”'' z filmu ''[[Harry Potter i Czara Ognia (film)|Harry Potter i Czara Ognia]]'' |
* ''„Magic Works”'' z filmu ''[[Harry Potter i Czara Ognia (film)|Harry Potter i Czara Ognia]]'' |
||
* ''„Hustler’s Ambition”'' z filmu ''[[Get Rich or Die Tryin’ |
* ''„Hustler’s Ambition”'' z filmu ''[[Get Rich or Die Tryin’: Historia 50 Centa|Get Rich Or Die Tryin’]]'' |
||
* ''„Broken”'' z filmu ''[[Kiss Kiss Bang Bang]]'' |
* ''„Broken”'' z filmu ''[[Kiss Kiss Bang Bang]]'' |
||
* ''„In the Deep”'' z filmu ''[[Miasto gniewu]]'' |
* ''„In the Deep”'' z filmu ''[[Miasto gniewu]]'' |
||
Linia 196: | Linia 193: | ||
* ''[[Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple]]'' |
* ''[[Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple]]'' |
||
* ''[[Marsz pingwinów]]'' |
* ''[[Marsz pingwinów]]'' |
||
* ''[[Murderball |
* ''[[Murderball – gra o życie]]'' |
||
* ''[[New York Doll]]'' |
* ''[[New York Doll]]'' |
||
Linia 211: | Linia 208: | ||
* ''[[Gnijąca panna młoda]]'' |
* ''[[Gnijąca panna młoda]]'' |
||
* ''[[Kurczak Mały|Kurczak mały]]'' |
* ''[[Kurczak Mały|Kurczak mały]]'' |
||
* ''[[Ruchomy zamek Hauru]]'' |
* ''[[Ruchomy zamek Hauru (film)|Ruchomy zamek Hauru]]'' |
||
* ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' |
* ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' |
||
Linia 217: | Linia 214: | ||
==== Najlepszy serial dramatyczny ==== |
==== Najlepszy serial dramatyczny ==== |
||
* '''''[[Dr House]]'', [[Fox Broadcasting Company|FOX]]''' |
* '''''[[Dr House]]'', [[Fox Broadcasting Company|FOX]]''' |
||
* ''[[Bez skazy (serial)|Bez skazy]]'', [[FX Networks]] |
* ''[[Bez skazy (serial telewizyjny)|Bez skazy]]'', [[FX Networks]] |
||
* ''[[Chirurdzy]]'', [[American Broadcasting Company|ABC]] |
* ''[[Chirurdzy]]'', [[American Broadcasting Company|ABC]] |
||
* ''[[Rzym (serial telewizyjny)|Rzym]]'', [[HBO]] |
* ''[[Rzym (serial telewizyjny)|Rzym]]'', [[HBO]] |
||
Linia 231: | Linia 228: | ||
==== Najlepszy miniserial ==== |
==== Najlepszy miniserial ==== |
||
* '''''[[Elvis |
* '''''[[Elvis – Zanim został królem]]''''' |
||
* ''[[Agatha Christie: Panna Marple|Agatha Christie: Miss Marple]]'' |
* ''[[Agatha Christie: Panna Marple|Agatha Christie: Miss Marple]]'' |
||
* ''[[Empire Falls]]'' |
* ''[[Empire Falls]]'' |
||
* ''[[Królowa dziewica (serial)|Królowa dziewica]]'' |
* ''[[Królowa dziewica (serial telewizyjny)|Królowa dziewica]]'' |
||
* ''[[Na |
* ''[[Na zachód (serial telewizyjny)|Na zachód]]'' |
||
* ''[[ |
* ''[[Objawienia (serial telewizyjny)|Objawienia]]'' |
||
==== Najlepszy film telewizyjny ==== |
==== Najlepszy film telewizyjny ==== |
||
Linia 252: | Linia 249: | ||
* [[Jennifer Beals]] – ''[[Słowo na L]]'' |
* [[Jennifer Beals]] – ''[[Słowo na L]]'' |
||
* [[Kristen Bell]] – ''[[Weronika Mars]]'' |
* [[Kristen Bell]] – ''[[Weronika Mars]]'' |
||
* [[Geena Davis]] – ''[[Pani |
* [[Geena Davis]] – ''[[Pani prezydent]]'' |
||
* [[Joely Richardson]] – ''[[Bez skazy (serial)|Bez skazy]]'' |
* [[Joely Richardson]] – ''[[Bez skazy (serial telewizyjny)|Bez skazy]]'' |
||
==== Najlepszy aktor w serialu dramatycznym ==== |
==== Najlepszy aktor w serialu dramatycznym ==== |
||
Linia 259: | Linia 256: | ||
* [[Denis Leary]] – ''[[Wołanie o pomoc]]'' |
* [[Denis Leary]] – ''[[Wołanie o pomoc]]'' |
||
* [[Ian McShine]] – ''[[Deadwood (serial telewizyjny)|Deadwood]]'' |
* [[Ian McShine]] – ''[[Deadwood (serial telewizyjny)|Deadwood]]'' |
||
* [[Dylan Walsh]] – ''[[Bez skazy (serial)|Bez skazy]]'' |
* [[Dylan Walsh]] – ''[[Bez skazy (serial telewizyjny)|Bez skazy]]'' |
||
* [[Jake Weber]] – ''[[Medium (serial telewizyjny)|Medium]]'' |
* [[Jake Weber]] – ''[[Medium (serial telewizyjny)|Medium]]'' |
||
Linia 265: | Linia 262: | ||
* '''[[Felicity Huffman]] – ''[[Gotowe na wszystko]]''''' |
* '''[[Felicity Huffman]] – ''[[Gotowe na wszystko]]''''' |
||
* '''[[Mary-Louise Parker]] – ''[[Trawka]]''''' |
* '''[[Mary-Louise Parker]] – ''[[Trawka]]''''' |
||
* [[Candice Bergen]] – ''[[Orły z Bostonu]]'' |
* [[Candice Bergen (aktorka)|Candice Bergen]] – ''[[Orły z Bostonu]]'' |
||
* [[Lauren Graham]] – ''[[Kochane kłopoty]]'' |
* [[Lauren Graham]] – ''[[Kochane kłopoty]]'' |
||
* [[Elizabeth Perkins]] – ''[[Trawka]]'' |
* [[Elizabeth Perkins]] – ''[[Trawka]]'' |
||
Linia 279: | Linia 276: | ||
==== Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym ==== |
==== Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym ==== |
||
* '''[[Kristen Bell]] – ''[[Marihuanowe szaleństwo]]''''' |
* '''[[Kristen Bell]] – ''[[Marihuanowe szaleństwo]]''''' |
||
* [[Natascha McElhone]] – ''[[ |
* [[Natascha McElhone]] – ''[[Objawienia (serial telewizyjny)|Objawienia]]'' |
||
* [[Geraldine McEwan]] – ''[[ |
* [[Geraldine McEwan]] – ''[[Agatha Christie: Miss Marple]]'' |
||
* [[S. Epatha Merkerson]] – ''[[Lackawanna Blues]]'' |
* [[S. Epatha Merkerson]] – ''[[Lackawanna Blues]]'' |
||
* [[Cynthia Nixon]] – ''[[Warm Springs (film)|Warm Springs]]'' |
* [[Cynthia Nixon]] – ''[[Warm Springs (film)|Warm Springs]]'' |
||
Linia 286: | Linia 283: | ||
==== Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym ==== |
==== Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym ==== |
||
* '''[[Jonathan Rhys Meyers]] – ''[[Elvis |
* '''[[Jonathan Rhys Meyers]] – ''[[Elvis – Zanim został królem]]''''' |
||
* [[Kenneth Branagh]] – ''[[Warm Springs (film)|Warm Springs]]'' |
* [[Kenneth Branagh]] – ''[[Warm Springs (film)|Warm Springs]]'' |
||
* [[Christian Campbell]] – ''[[Marihuanowe szaleństwo]]'' |
* [[Christian Campbell]] – ''[[Marihuanowe szaleństwo]]'' |
||
Linia 302: | Linia 299: | ||
==== Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym ==== |
==== Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym ==== |
||
* '''[[Randy Quaid]] – ''[[Elvis |
* '''[[Randy Quaid]] – ''[[Elvis – Zanim został królem]]''''' |
||
* [[Brian Dennehy]] – ''[[Ojcowie nasi]]'' |
* [[Brian Dennehy]] – ''[[Ojcowie nasi]]'' |
||
* [[Tim Blake Nelson]] – ''[[Warm Springs (film)|Warm Springs]]'' |
* [[Tim Blake Nelson]] – ''[[Warm Springs (film)|Warm Springs]]'' |
||
Linia 317: | Linia 314: | ||
== Linki zewnętrzne == |
== Linki zewnętrzne == |
||
* |
* {{Cytuj stronę | url = http://www.pressacademy.com/satawards/awards2005b.shtml | tytuł = IPA | opublikowany = pressacademy.com | archiwum = https://web.archive.org/web/20110719053741/http://www.pressacademy.com/satawards/awards2005b.shtml | zarchiwizowano = 2011-07-19}} |
||
* [https://www.imdb.com/event/ev0000296/2005/2/ IMDb.com] |
* [https://www.imdb.com/event/ev0000296/2005/2/ IMDb.com] |
||
Aktualna wersja na dzień 00:34, 24 maj 2024
Data | |||
---|---|---|---|
Miejsce |
Hotel InterContinental w Los Angeles | ||
Nawigacja | |||
|
10. ceremonia rozdania nagród Satelitów odbyła się 17 grudnia 2005 roku w Grand Salon, Hotelu InterContinental w Los Angeles. Nominacje do tej nagrody zostały ogłoszone przez IPA miesiąc wcześniej.
Laureaci i nominowani[edytuj | edytuj kod]
Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem
Produkcje filmowe[edytuj | edytuj kod]
Najlepszy film dramatyczny[edytuj | edytuj kod]
- Tajemnica Brokeback Mountain
- Capote
- Człowiek ringu
- Historia przemocy
- Wewnętrzna wojna
- Wyznania gejszy
Najlepszy film komediowy lub musical[edytuj | edytuj kod]
Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym[edytuj | edytuj kod]
- Felicity Huffman – Transamerica
- Toni Collette – Siostry
- Julianne Moore – Zwyciężczyni z Ohio
- Charlize Theron – Daleka północ
- Robin Wright – Dziewięć kobiet
- Zhang Ziyi – Wyznania gejszy
Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu[edytuj | edytuj kod]
- Reese Witherspoon – Spacer po linie
- Joan Allen – Ostre słówka
- Claire Danes – Troje do pary
- Judi Dench – Pani Henderson
- Keira Knightley – Duma i uprzedzenie
- Joan Plowright – Pani Palfrey w hotelu Claremont
Najlepszy aktor w filmie dramatycznym[edytuj | edytuj kod]
- Philip Seymour Hoffman – Capote
- Jake Gyllenhaal – Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej
- Tommy Lee Jones – Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady
- Heath Ledger – Tajemnica Brokeback Mountain
- Viggo Mortensen – Historia przemocy
- David Strathairn – Good Night and Good Luck
Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu[edytuj | edytuj kod]
- Terrence Howard – Pod prąd
- Kevin Costner – Ostre słówka
- Robert Downey Jr. – Kiss Kiss Bang Bang
- Bill Murray – Broken Flowers
- Cillian Murphy – Śniadanie na Plutonie
- Joaquin Phoenix – Spacer po linie
Najlepsza aktorka drugoplanowa w dramacie[edytuj | edytuj kod]
- Laura Linney – Walka żywiołów
- Amy Adams – Świetlik
- Maria Bello – Historia przemocy
- Gong Li – Wyznania gejszy
- Shirley MacLaine – Siostry
- Frances McDormand – Daleka północ
Najlepsza aktorka drugoplanowa w komedii/musicalu[edytuj | edytuj kod]
- Rosario Dawson – Rent
- America Ferrera – Stowarzyszenie wędrujących dżinsów
- Diane Keaton – Rodzinny dom wariatów
- Rachel McAdams – Rodzinny dom wariatów
- Michelle Monaghan – Kiss Kiss Bang Bang
- Yuen Qiu – Kung fu szał
Najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie[edytuj | edytuj kod]
- Danny Huston – Wierny ogrodnik
- Chris Cooper – Capote
- Jake Gyllenhaal – Tajemnica Brokeback Mountain
- Edward Norton – Królestwo niebieskie
- Mickey Rourke – Sin City: Miasto grzechu
- Peter Sarsgaard – Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej
Najlepszy aktor drugoplanowy w komedii/musicalu[edytuj | edytuj kod]
- Val Kilmer – Kiss Kiss Bang Bang
- Tom Arnold – Szczęśliwe zakończenia
- Corbin Bernsen – Kiss Kiss Bang Bang
- Steve Coogan – Szczęśliwe zakończenia
- Craig T. Nelson – Rodzinny dom wariatów
- Jason Schwartzman – Troje do pary
Najlepszy reżyser[edytuj | edytuj kod]
- Ang Lee – Tajemnica Brokeback Mountain
- George Clooney – Good Night and Good Luck
- Chris Columbus – Rent
- James Mangold – Spacer po linie
- Rob Marshall – Wyznania gejszy
- Bennett Miller – Capote
Najlepszy scenariusz oryginalny[edytuj | edytuj kod]
- George Clooney, Grant Heslov – Good Night and Good Luck
- Rodrigo Garcia – Dziewięć kobiet
- Paul Haggis, Robert Moresco – Miasto gniewu
- Don Roos – Szczęśliwe zakończenia
- Noah Baumbach – Walka żywiołów
- Ayad Akhtar, Joseph Castelo, Tom Glynn – Wewnętrzna wojna
Najlepszy scenariusz adaptowany[edytuj | edytuj kod]
- Robin Swicord – Wyznania gejszy
- Dan Futterman – Capote
- William Broyles Jr. – Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej
- Gill Dennis, James Mangold – Spacer po linie
- Larry McMurtry, Diana Ossana – Tajemnica Brokeback Mountain
- Steve Martin – Troje do pary
Najlepsze zdjęcia[edytuj | edytuj kod]
- César Charlone – Wierny ogrodnik
- Christopher Doyle – 2046
- Philippe Rousselot – Charlie i fabryka czekolady
- Robert Elswit – Good Night and Good Luck
- Hang-Sang Poon – Kung fu szał
- Robert Rodriguez – Sin City: Miasto grzechu
- Dion Beebe – Wyznania gejszy
Najlepsza scenografia[edytuj | edytuj kod]
- James D. Bissell – Good Night and Good Luck
- Gavin Bocquet, Richard Roberts – Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów
- Arthur Max – Królestwo niebieskie
- Luigi Marchione, Vlad Vieru – Modigliani, pasja tworzenia
- Jeanette Scott, David Hack – Sin City: Miasto grzechu
- John Myhre – Wyznania gejszy
Najlepsze kostiumy[edytuj | edytuj kod]
- Jacqueline Durran – Duma i uprzedzenie
- John Bright – Biała hrabina
- Jany Temime – Harry Potter i Czara Ognia
- Janty Yates – Królestwo niebieskie
- Pam Downe – Modigliani, pasja tworzenia
- Colleen Atwood – Wyznania gejszy
Najlepsza muzyka[edytuj | edytuj kod]
- Harry Gregson-Williams – Królestwo niebieskie
- Danny Elfman – Gnijąca panna młoda
- Robert Rodriguez – Sin City: Miasto grzechu
- Gustavo Santaolalla – Tajemnica Brokeback Mountain
- Alberto Iglesias – Wierny ogrodnik
- John Williams – Wyznania gejszy
Najlepsza piosenka[edytuj | edytuj kod]
- „A Love That Will Never Grow Old” z filmu Tajemnica Brokeback Mountain
- „Magic Works” z filmu Harry Potter i Czara Ognia
- „Hustler’s Ambition” z filmu Get Rich Or Die Tryin’
- „Broken” z filmu Kiss Kiss Bang Bang
- „In the Deep” z filmu Miasto gniewu
Najlepszy dźwięk[edytuj | edytuj kod]
- Tom Myers, Christopher Scarabosio, Andy Nelson, Paul Brincat, Ben Burt, Matthew Wood – Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów
- Michael Barry, Martin Czembor, Ludovic Hénault, Robert Hein – Biała hrabina
- Paul Pirola – Kung fu szał
- Rob Cavallo, Sally Boldt – Rent
- John Pritchett, Sergio Reyes, Robert Rodriguez, Paula Fairfield, William Jacobs, Carla Murray – Sin City: Miasto grzechu
Najlepszy montaż[edytuj | edytuj kod]
- Geraldine Peroni, Dylan Tichenor – Tajemnica Brokeback Mountain
- Stephen Mirrione – Good Night and Good Luck
- Walter Murch – Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej
- Angie Lam – Kung fu szał
- Robert Rodriguez – Sin City: Miasto grzechu
- Michael Kahn – Wojna światów
Najlepsze efekty specjalne[edytuj | edytuj kod]
- John Knoll, Roger Guyett, Rob Coleman, Brian Gernand – Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów
- Tom Wood – Królestwo niebieskie
- Frankie Chung – Kung fu szał
- Robert Rodriguez – Sin City: Miasto grzechu
- Dennis Muren, Pablo Helman, Randy Dutra, Daniel Sudick – Wojna światów
Najlepszy film dokumentalny[edytuj | edytuj kod]
- Mad Hot Ballroom
- Favela Rising
- Independent Lens
- Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple
- Marsz pingwinów
- Murderball – gra o życie
- New York Doll
Najlepszy film zagraniczny[edytuj | edytuj kod]
Najlepszy film animowany lub produkcja wykorzystująca live action[edytuj | edytuj kod]
- Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa
- Gnijąca panna młoda
- Kurczak mały
- Ruchomy zamek Hauru
- Wallace i Gromit: Klątwa królika
Produkcje telewizyjne[edytuj | edytuj kod]
Najlepszy serial dramatyczny[edytuj | edytuj kod]
Najlepszy serial komediowy[edytuj | edytuj kod]
- The Daily Show, Comedy Central
- The Colbert Report, Comedy Central
- Ekipa, HBO
- Na imię mi Earl, NBC
- Orły z Bostonu, ABC
Najlepszy miniserial[edytuj | edytuj kod]
- Elvis – Zanim został królem
- Agatha Christie: Miss Marple
- Empire Falls
- Królowa dziewica
- Na zachód
- Objawienia
Najlepszy film telewizyjny[edytuj | edytuj kod]
- Marihuanowe szaleństwo
- Czasem w kwietniu
- Porwany
- Lackawanna Blues
- Magia zwyczajnych dni
- Ojcowie nasi
- Warm Springs
Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym[edytuj | edytuj kod]
- Kyra Sedgwick – Podkomisarz Brenda Johnson
- Patricia Arquette – Medium
- Jennifer Beals – Słowo na L
- Kristen Bell – Weronika Mars
- Geena Davis – Pani prezydent
- Joely Richardson – Bez skazy
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym[edytuj | edytuj kod]
- Hugh Laurie – Dr House
- Denis Leary – Wołanie o pomoc
- Ian McShine – Deadwood
- Dylan Walsh – Bez skazy
- Jake Weber – Medium
Najlepsza aktorka w serialu komediowym[edytuj | edytuj kod]
- Felicity Huffman – Gotowe na wszystko
- Mary-Louise Parker – Trawka
- Candice Bergen – Orły z Bostonu
- Lauren Graham – Kochane kłopoty
- Elizabeth Perkins – Trawka
Najlepszy aktor w serialu komediowym[edytuj | edytuj kod]
- Jason Bateman – Bogaci bankruci
- Stephen Colbert – The Colbert Report
- Kevin Connolly – Biuro
- Jason Lee – Na imię mi Earl
- James Spader – Orły z Bostonu
- Tony Shalhoub – Detektyw Monk
Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym[edytuj | edytuj kod]
- Kristen Bell – Marihuanowe szaleństwo
- Natascha McElhone – Objawienia
- Geraldine McEwan – Agatha Christie: Miss Marple
- S. Epatha Merkerson – Lackawanna Blues
- Cynthia Nixon – Warm Springs
- Keri Russell – Magia zwyczajnych dni
Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym[edytuj | edytuj kod]
- Jonathan Rhys Meyers – Elvis – Zanim został królem
- Kenneth Branagh – Warm Springs
- Christian Campbell – Marihuanowe szaleństwo
- Ted Danson – Ojcowie nasi
- Rupert Everett – Sherlock Holmes i sprawa jedwabnej pończochy
- Ed Harris – Empire Falls
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym[edytuj | edytuj kod]
- Lisa Edelstein – Dr House
- Shohreh Aghdashloo – 24 godziny
- Jane Alexander – Warm Springs
- Camryn Manheim – Ojcowie nasi
- Sandra Oh – Chirurdzy
- Polly Walker – Rzym
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym[edytuj | edytuj kod]
- Randy Quaid – Elvis – Zanim został królem
- Brian Dennehy – Ojcowie nasi
- Tim Blake Nelson – Warm Springs
- Paul Newman – Empire Falls
- Ruben Santiago-Hudson – Ich oczy oglądały Boga
- William Shatner – Orły z Bostonu
Nagrody okolicznościowe[edytuj | edytuj kod]
- Nagroda Mary Pickford za wkład w przemysł rozrywkowy: Gena Rowlands
- Nagroda im. Nikoli Tesli za wkład rozwój techniczny przemysłu filmowego: Stan Winston
- Nagroda autorów: George Clooney za Good Night and Good Luck
- Najlepsza obsada w serialu: Wołanie o pomoc
- Najlepsza obsada filmowa: Miasto gniewu
Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]
- IPA. pressacademy.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-07-19)].
- IMDb.com