Online: Dánsko - Srbsko 0:0, Skupina C - Euro 2024 - Fotbal iDNES.cz

Souboj dvou týmů, které na Euru ještě nevyhrály, uzavře program skupiny C. V Mnichově si to rozdají Dánové se Srby.

V lepší výchozí pozici je Dánsko, které má 2 body. Postup mu může zajistit i případná třetí remíza.

„Musíme hrát tak jako s Anglií, proti které jsme mohli získat možná i více než bod. To znamená agresivně a s maximálním zápalem, pak budeme úspěšní,“ naznačil trenér Dánska Kasper Hjulmand.

Srbové musí vyhrát, jinak pojedou domů. „Je důležité, že jsme se Slovinskem vybojovali bod, i když před začátkem zápasu jsme chtěli jednoznačně vyhrát. Stále jsme ve hře,“ uvedl srbský trenér Dragan Stojkovič.

o hráči
77. min Kristiansen o hráči
Hjulmand
o hráči
77. min Delaney o hráči
10 Eriksen
Eriksen
o hráči
88. min Poulsen o hráči
o hráči
58. min Dolberg o hráči
19 Wind
Wind
o hráči
46. min Skov Olsen o hráči

o hráči
71. min Mladenovič o hráči
17 Ilič
Ilič
o hráči
67. min Vlahovič o hráči
6 Gudelj
Gudelj
o hráči
46. min Jovič o hráči
Živkovič
o hráči
Samardžič
o hráči
46. min Tadič o hráči
Mitrovič
o hráči
22 Lukič
Lukič
o hráči
87. min S. Milinkovič-Savič o hráči

Rozhodčí: Letexier - Mugnier , Rahmouni

Ve srovnání s předchozím zápasem udělali Dánové jedinou změnu. Bah nahradil Kristiansena.

V hledišti nechybí ani Novak Djokovič.

1

Začal první poločas utkání Dánsko - Srbsko

1

Úvodní minuta se odehrála v dánské režii a nabídla jemný náznak šance.

3

Silový souboj Milenkoviče a Hojlunda ukončil praporek pomezního, dánský hráč fauloval.

3
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nikola Milenkovič (Srbsko)
Zatáhl za dres Hojlunda, který se dostával za obranu.

4

Dánové nedůrazně zakončili Windem. Ale zároveň Vestergaard fauloval Mitroviče, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.

8

V úvodu se hraje převážně na srbské polovině hřiště.

11

Srbové se poprvé dostali k soupeřově pokutovému území, jenže Lukič poslal míč nepřesnou přihrávkou do zámezí.

14

Obranné bloky mají navrch, až dosud jsme neviděli nic zajímavého.

16

Mitrovič to zkoušel individuálně, proti bloku tří protihráčů ale neměl moc šancí.

16

Maehle centroval na Baha. Ten byl trošku přidržen, takže míč jen líznul hlavou a zakončil nepřesně.

18

Maehle vybojoval první rohový kop v utkání.

19

Eriksen si dá repete.

19

Druhý centr Eriksen skončil v rukou brankáře Rajkoviče.

21

Dlouhý nákop na Maehleho pokryl Mihajlovič.

21
Důležité

Po chybě v srbské defenzivě střílel z první z dvaceti metrů Eriksen. Ránu k pravé tyči vytěsnil Rajkovič na roh.

22

Po hlavičkované a zmatcích v srbské obraně následuje další roh.

23

Eriksen poslal míč přímo do branky. Ale šel přes zámezí, navíc Rajkovič byl zalehnutý Windem, takže stav utkání se nemění.

27
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jonas Wind (Dánsko)

29

První nebezpečný centr Srbů mířil na Mitroviče, jeho hlavičku pokryl Christensen.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Morten Hjulmand (Dánsko)
Pokud Dánové postoupí, v osmifinále se budou muset obejít bez Hjulmanda.

31

Bahovu přihrávku do vápna srazil Pavlovič na rohový kop.

32

Po rohu nakrátko střílel po zemi Hojlund, Rajkovič zasáhl u levé tyčky.

36

Důsledné obranné bloky, hlavně ten srbský, praktiky znemožňují aktivní hru. Není to oku lahodící zápas.

39
Důležité

Po sérii rychlých přihrávek zakončoval z patnácti metrů Wind. Jenže mu podjela stojná noha, takže vysoko přestřelil.

42

Házenkářský zámek v podání Dánů skončil po mizerném centru Andersena, který skončil v Rajkovičově náručí.

45

Sudí nastaví jen minutu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Nudný první poločas je za námi, fotbalisté odcházejí do kabin doprovázeni pískotem. Doufejme, že druhá půle nabídne atraktivnější fotbal.

48

Dánské centry létaly zleva i zprava, defenziva to ustála.

49

Po stříleném centru Pavloviče mají Srbové roh.

51

Milenkovič tečoval střelu Skov Olsena, Dánsko kope roh.

53

Srbové se radují po vlastním gólu Andersena, jenže akci předcházel srbský ofsajd, takže bezbrankové skóre zůstává. V ofsajdu stál Jovič.

57

Schmeichel poslal míč až k Rajkovičovi.

58
Střídání

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Rasmus Höjlund, nahradil ho Kasper Dolberg

60

Skov Olsen poslal nebezpečný centr do vápna, před Maehlem včas zasáhl Veljkovič.

62

Po sérii krátkých přihrávek střílel z dvaceti metrů Hjulmand, jenže vysoko přestřelil.

63

Srbům nevyšla snaha o přízemní centr, takže míč mají opět Dánové.

65
Důležité

Eriksen posadil rohový kop na hlavu Vestergaarda, jenž hlavičkoval přímo na Rajkoviče.

67
Střídání

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Ivan Ilič, nahradil ho Dušan Vlahovič

69

Srbové potřebují vyhrát, jinak budou balit kufry. Proto posilují ofenzivu a zvyšují svou herní aktivitu.

71

Vestergaard srazil centr z pravé strany na rohový kop.

71
Střídání

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Srdjan Mijailovič, nahradil ho Filip Mladenovič

77

Dánové obehrávali pokutové území, k ohrožení Rajkoviče se nedostali.

78

Na trávníku leží po kontaktu s Andersenem Mitrovič, rozhodčí přerušil hru.

79

Bylo to v pokutovém území, řeší to VAR. Ale o penaltový faul nešlo.

81
Důležité

Po akci Vlahoviče měl na noze gól Mitrovič. Mířil ke vzdálenější tyči, křížnou střelou však vůbec netrefil branku. Byla to teprve druhá srbská střela v utkání a opět byla nepřesná.

83
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Aleksandar Mitrovič (Srbsko)
Mitrovič chtěl nafilmovat penaltu. Maehle ho trošku zatáhl za dres, srbský hráč po něm potom vystartoval.

85

Přetažený centr Maehleho málem skončil v brance, následně Živkovič se dvěma protihráči na zádech odehrál míč do zámezí.

87
Střídání

Střídání Srbsko: ze hřiště odešel Saša Lukič, nahradil ho Sergej Milinkovič-Savič

88
Střídání

Střídání Dánsko: ze hřiště odešel Christian Eriksen, nahradil ho Yussuf Poulsen

89
Důležité

Milinkovič-Savič posadil míč na hlavu Vlahoviče, jehož pokus těsně přelétl branku.

90

Sudí nastaví 5 minut.

90
Důležité

První střela Srbska na branku. Milinkovič-Savič ovšem vyslal slabou střelu na Schmeichela.

90

Ostrý centr z pravé strany doletěl až ke Schmeichelovi, který včas zareagoval a míč chytil.

90

Srbové všechno posílají do vápna, jenže se provinili faulem.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

90

Srbsko v nudném souboji jen remizovalo a jede domů. Dánsko postoupí do osmifinále z druhého místa.