Hokej - online přenos Velká Británie - Dánsko, 17. května 2024 16:20, O2 arena, Praha - aktualizováno:

Velká Británie

Dánsko

3 : 4

(2:2, 1:1, 0:1)

• Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Nathanael Halbert (Velká Británie) a Oscar Mølgaard (Dánsko).

Střely na branku: 31 – 28.
  • Dánové po velkém boji porážejí Velkou Británii 4:3 a připisují si důležité tří body. Pražská O2 arena ale viděla velmi vyrovnaný zápas, v němž nejprve vedli Britové, poté ale museli dotahovat. Dvakrát se jim srovnat podařilo, na branku dánského kapitána Christiana Wejseho z 53. minuty už ale zareagovat nestihli.
  • Konec zápasu.
  • Puk je v rohu kluziště, tohle už nejspíš Britové nestihnou.
  • Kirk našel na levém kruhu Perliniho, který ale přestřeluje!
  • Trest
    Teď už se bude vylučovat, na trestnou lavici míří zmiňovaný Nicholas Jensen (DEN). Provinil se totiž proti Liamu Kirkovi. Británie dostává 34 vteřin před koncem výhodu 6 proti 4!
  • Kirk nyní zastavil průnik jednoho z dánských hokejistů, naděje na vyrovnání pro ostrovany stále žije.
  • Moseyho střelu z levého kruhu zblokoval dánský obránce Jensen, následně dostává Dánsko puk do středního pásma.
  • Poslední minuta základní hrací doby. Podaří se Velké Británii vyrovnat?
  • Ben Lake zůstal po souboji s Oliverem Lauridsenem v dánské bráně, rozhodčí proto kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti vykazuje hru do středního pásma. Z opakovaných záběrů je ale zřejmé, že Lauridsen zezadu narazil Lakea do brány.
  • Brett Perlini si zpracoval skákající puk u pravé tyče a snažil se ho procedit kolem bližší brankové konstrukce. Dichow se přesunul včas, následně byl jeden z britských hráčů skončil v dánské brance.
  • Mosey udržel útočné pásmo a v rohu teď probíhá souboj o puk.
  • Na opačné straně přivítal po pokusu jednoho z britských hráčů puk ve své náruči Dichow. Je teď klíčovým mužem pro svůj tým a drží těsný náskok.
  • Alexanderu Truemu utekl puk ve středním pásmu, jinak by už mohl zamířit na prázdnou klec.
  • Perlini vyhrál buly za sebe a puk mířil směrem do odkryté klece. Byl ale pomalý a Britové si pro něj dojeli.
  • Dánové vyhráli buly a Russell odpaluje puk na zakázané uvolnění.
  • Důležité
    Británie odvolává svého gólmana na střídačku a necelé tři minuty před koncem jde do šesti. Vhazování po levé straně dánské branky.
  • Oddechový čas pro tým Velká Británie.
  • Dowd hledal mezeru u pravé Dichowovy tyče, pak ještě dorážel Halbert. Dánský gólman ale odolal.
  • Blichfeld ztratil na pravém křídle puk a Britové obracejí hru.
  • Komerční přestávka.

Střely na branku: 26 – 28.
  • Dvougólový střelec Mikkel Aagaard dostal výbornou nahrávku do pozice mezi kruhy, střela mu ale nesedla. Whistle po puku skočil.
  • Nejprve projel kolem britského gólmana Alexander True, po něm se k dělovce od modré dostal Oliver Larsen, který se pořádně napřáhl. Ale ani jeden proti Whistlovi neuspěl.
  • Oscar Mølgaard se vydal na sólo po pravé straně, mezeru mezi betony britského brankáře ovšem nenašel.
  • Patrick Russell se snažil natlačit mezi kruhy, o puk ale přišel a Britové můžou vyhodit.
  • Bruggisser za to opět vzal od modré čáry, Whistle zastavuje. Dánové pokračují v tlaku.
  • Trest
    Síly na ledě se na sedm vteřin srovnají, Britové totiž hráli při přesilovce v šesti (trest odpyká Sean Norris).
  • U levého kruhu se nachomýtl Robert Dowd, jeho první pokus se odrazil zpátky k němu, avšak ani dorážka nebyla úspěšná.
  • Britové si dlouho nahrávali a čekali, kdy budou mít nejlepší střeleckou pozici. Nakonec z pravého kruhu zakončoval Perlini, dánský brankář Dichow se proti němu přesunul.
  • Trest
    Možnost k vyrovnání pro Velkou Británii. Alexander True (DEN) totiž míří na trestnou lavici za nedovolené bránění.
  • Dánové jsou po čtvrtém gólu při chuti a kombinují v útočném pásmu, nyní zkusil prohodit puk Alexander True.
  • Gól
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Dánové osm minut před koncem základní hrací doby opět odskakují! V první třetině jim úplně stejná kombinace ještě nevyšla, tentokrát už ale před brankou čekající CHRISTIAN WEJSE střílenou nahrávku Blichfelda z levého kruhu do sítě tečoval. Asistence: Joachim Blichfeld a Phillip Bruggisser.
  • Hra je přerušena, Jackson Whistle má totiž potíže s výstrojí, nejspíše s maskou a míří na střídačku.
  • O půl minuty později si z druhé, levé strany najel Nick Olesen. Whistle vyráží.
  • Blichfeld natáhl ke střele z pravého kruhu, puk končí po teči v ochranné síti.

Střely na branku: 24 – 25.
  • Trest
    Nepříjemnost pro Velkou Británii, Evan Mosey si odsedí dvě minuty za podrážení. Fanoušci ostrovanů po verdiktu vyšilují a pískají.
  • Důležité
    Dnešní utkání sleduje 16 277 diváků.
  • Rána Nicholase Jensena trefila jednoho z jeho spoluhráčů, Britové pak vyhazují do středního pásma.
  • Na modré čáře se opřel do puku Evan Mosey, jehož střelu ještě zkoušel usměrnit Brett Perlini. Britskému útočníku chybělo i lehce štěstíčka, aby puk prošel za záda dánského strážce.